Prehistorická expedice do Solné komory

 Helena Svobodová, cestovní M + D agentura                                                     

S M+D PO STOPÁCH CESTY SOLI Z ALP DO PRACHATIC

PŘÍDAVEK: EXPEDICE DO PRAVĚKU

      

Termín: 01.06.2018

Vydejte se s námi na expedici do pravěku. Že to není možné? Ale ano, s cestovní M+D agenturou je možné všelicos. Pojeďte s námi na expediční cestu do Halštatu / Hallstattu, který má více než sedm tisíc let dlouhou tradici těžby soli.  A právě expediční návštěva halštatských solných dolů je hlavním cílem našeho zájezdu pro maximálně tři účastníky. Naše skupina se stane účastníkem expedice do prehistorie v srdci hor. Expedice může mít maximálně 12 členů. 

Jestliže máte rádi dobrodružství a velký zájem o historii, jestliže se chcete dozvědět více o Halštatu / Hallstattu, potom právě pro vás je nabídka na mimořádný zážitek v solném dolu v Halštatu / Hallstattu, je to opravdový halštatský highlight extra třídy. 

Vydáte se s námi na prehistorickou expedici, která vede v podzemí mimo návštěvnické trasy. Při několikahodinové cestě podzemí se budete cítit blízko horníkům z dávných časů. Dostanete ochranný oděv, helmu a lampu (budeme se pohybovat i štolami bez elektrického osvětlení) a vydáme se hluboko do vnitřku hor, do jejich samotného srdce, do míst, kde byl nalezen "muž v soli", na místo nálezu nejstarších dochovalých dřevěných schodů na světě a  celé řady dalších pokladů skrytých ve tmavých štolách. Budete často v jejich neuvěřitelně těsné blízkosti, aniž by vás od nich oddělovalo sklo vitrín.

         

Těšíte se již na dobrodružství? Super! Těšíme se na cestu s Vámi!  

Počítejte s tím, že expedice trvá celkem cca 4 hodiny, že si již na počátku užijete velmi prudké stoupání v horách ke vstupní štole. Na to, abyste se s námi mohli vydat, musíte mít dobrou kondici, dobré boty a teplé oblečení. Počítejte s tím, že může dojít až do pevné dohody se správou hallstattských solných dolů ke změně termínu, vzhledem k tomu, že členy expedice sestavuje správa dolu.

Na cestě do Hallstattu pojedeme nejprve ve stopách  koněspřežné železnice po trase České Budějovice - Linec - Gmunden. V Gmundenu navštívíme prodejnu známé Gmundenské keramiky / Gmundener Keramik, zastavíme se na kávu na břehu jezera Traunsee. Pak již budeme projíždět podél jezera Traunsee a řeky Traun až k Halštatskému jezeru / Hallstätter See a do Halštatu / Hallstattu. Po krátké procházce vyjedeme lanovkou na místo srazu účastníků expedice. 

Cena:                                                                                                                                                                                              - 2.590 Kč / dosp. os.                                                                                                                                                                - 1.990 Kč / dítě do 15 let - je nutné zvážit, zda dítě bude schopné fyzicky zvládnout expedici.

Cena zahrnuje: dopravu včetně dálničních a parkovacích poplatků, odborný průvodce, expediční vstupné, jízda lanovkou Salzbergbahn Hallstatt k solnému dolu a zpět, zapůjčení hornického ochranného oděvu, ochranné přilby a hornické lampy, místní průvodce, užití panoramatického výtahu k vyhlídkovému mostu,  vstup na vyhlídkovou plošinu "Welterbeblick", vstup na dvě výstavy v Rudolfově věži a Knappenhausu, na historické pohřebiště, halštatským horním údolím s audioprůvodcem po "cestě časem".

Cena nezahrnuje: pojištění (25 Kč/dosp. os. do 70 let, 40 Kč/dosp. os. 70 - 80 let, 15 Kč/dítě do 15 let), stravu a poplatky neuvedené výše.

Cena může být snížena, pakliže se zájezdu účastní více osob než 3 (v neexpediční části) 

Účastníci, kteří se zúčastní expediční cesty do Halštatu obdrží publikaci Cesty soli z Alp do Prachatic autorů Jaroslavy Dejmkové a Hynka Hladík na CD zdarma.

Varianta pro méně fyzicky zdatné:

Až ke vstupu do solného dolu nad Hallstattem je program identický s programem expedice. Dále turistická prohlídka historického solného dolu s místním průvodcem (v němčině), následně individuální prohlídka náhorní plošiny s možností vyjet panoramatickým výtahem k vyhlídkovému mostu, návštěvy vyhlídkové plošiny "Welterbeblick", dvou výstav v Rudolfově věži a Knappenhausu, můžete se podívat k historickému pohřebišti, nebo se můžete s audioprůvodcem v češtině vydat halštatským horním údolím po "cestě časem". Nebo můžete využít volný čas k samostatné další prohlídce Hallstattu.

Cena: 1.990 Kč/os., děti do 15 let 1.590 Kč/dítě (při větším počtu účastníků bude poskytnuta sleva)

Cena zahrnuje:  dopravu, silniční, dálniční a parkovací poplatky, českého průvodce po celou cestu (mimo prohlídku dolu a volný program v Hallstattu), jízda lanovkou Salzbergbahn Hallstatt k solnému dolu a zpět, zapůjčení hornického ochranného oděvu, místní průvodce, vstup do dolu na turistické trase, užití panoramatického výtahu k vyhlídkovému mostu,  vstup na vyhlídkovou plošinu "Welterbeblick", vstup na dvě výstavy v Rudolfově věži a Knappenhausu, na historické pohřebiště, halštatským horním údolím s audioprůvodcem po "cestě časem".

© Hynek Hladík 2007 - 2018

TOPlist
aktualizováno: 07.12.2018 15:14:39