PŘIPRAVUJEME

 Helena Svobodová, cestovní M + D agentura                                                     

S M+D PO STOPÁCH CESTY SOLI Z ALP DO PRACHATIC II.                            BERCHTESGADEN, BAD REICHEHALL A SOLNOHRAD

Připravujeme tři jednodenní poznávací zájezdy S M+D po stopách soli z Alp do Prachatic. Druhý ze solných zájezdů bude věnován Berchtesgadenu a Reichenhallu. Pro doplnění bude zařazena návštěva historického centra Solnohradu / Salzburgu.

   

 Helena Svobodová, cestovní M + D agentura                                                     

S M+D PO STOPÁCH CESTY SOLI Z ALP DO PRACHATIC

Spolu s naší partnerskou cestovní agenturou připravujeme dvoudenní poznávací zájezd S M+D po stopách soli z Alp do Prachatic. 

Poznáme spolu oblasti těžby soli v Alpách, v bývalých církevních státech na pomezí dnešního Bavorska a Rakouska, v Halleinu ve spolkové zemi Solnohradsko a bavorském Bad Reichenhallu.

            

Během prvního dne přejedeme z jižních Čech do Halleinu, kde si prohlédneme historické centrum města i expozice Keltského muzea, následně solný důl v Dürrnbergu, který patří mezi nejstarší solné doly s nepřetržitou těžbou v Evropě. Ve večerních hodinách po ubytování v penzionech projdeme historickým centrem Solnohradu / Salzburg.

    

Po snídani přejedeme do bavorského Reichenhallu, kde hlavním programem bude prohlídka Starého solivaru / Alte Saline. Právě z Reichenhallu putovala do konce 12. století sůl po řekách Saalach, Salice / Salzach a Inn do Pasova a dál po Zlaté stezce do Čech. Následně převzaly úlohy Reichenhallu solivary v Halleinu.

         

Další cesta bude podél Saalach, Salice a Inn až do Pasova / Passau se zastávkami na místech důležitých pro historii dopravy soli - v Laufenu, Tittmoningu, Burghausenu, Brunově / Braunau, Obernbergu, Schärdingu a Wernsteinu.

  

I krátká prohlídka Pasova bude trochu jiná, než jak procházíme Pasovem běžně - i zde půjdeme ve stopách soli.

Cesta z Pasova bude ve stopách Zlaté stezky do Prachatic.

V ceně je doprava včetně parkovacích poplatků, 1x ubytování v penzionu, odborný průvodce

V ceně nejsou obsaženy vstupy (cca 25 EUR).

Cena a termín: budou určeny dodatečně. 

 

 Helena Svobodová, cestovní M + D agentura                                                     

S M+D PO STOPÁCH CESTY SOLI Z ALP DO PRACHATIC I.                            HALLEIN A SOLNOHRAD

Připravujeme tři jednodenní poznávací zájezdy S M+D po stopách soli z Alp do Prachatic. První z nich se zaměří na hlavní zdroj soli pro Prachatice - Hallein a hlavní město církevního státu solnohradských knížat - arcibiskupů.

      

Z jižních Čech do Halleinu, kde si prohlédneme historické centrum města i expozice Keltského muzea, následně solný důl v Dürrnbergu, který patří mezi nejstarší solné doly s nepřetržitou těžbou v Evropě. V odpoledních hodinách se projdeme historickým centrem Solnohradu / Salzburg, bývalého hlavního státu knížat - arcibiskupů. Návrat do jižních Čech v pozdních večerních hodinách.

     

Datum  a cena bou stanoveny dodatečně.

V ceně je doprava včetně parkovacích poplatků, odborný průvodce, vstup do Keltského muzea v Halleinu a halleinského solného dolu v Dürrnbergu.

V ceně nebude zahrnuta celodenní strava a pojištění. Pojištění je možné uzavřít v cestovní M+D agentuře.

© Hynek Hladík 2007 - 2016

TOPlist
aktualizováno: 13.11.2017 14:30:10