MSC Preziosa

MSC Preziosa, tak zní jméno nové vlajkové lodi společnosti MSC, která byla pokřtěna v Janově 23.03.2013. Kmotrou lodi byla italská herečka Sophia Loren. Podívejte se na video ze slavnostního křtu, ale i z příprav na něj na webových stránkách lodní společnosti MSC.

STŘEDOMOŘSKÉ MISTROVSKÉ DÍLO

Užijte si krásu vybraných přírodních materiálů, které zazáří ve středomořském lesku včetně pravého pravou dlažbou vydlážděného náměstíčka - Piazza – stejně jako spektakulární zařízení, třeba schodiště z krystalů od Swarowského či nebo magický, jakoby „nekonečný“ bazén.

Užijte si cenami korunované favority: MSC Aurea Spa s wellness a zkrášlovacími procedurami, které vyřeší Vaše napětí. A nekonečný luxus v exkluzivních suitách MSC Yacht Clubu, s butlerservisem, vybraná zařízení soukromé paluby a soukromé vstupy k různým zábavním nabídkám na palubě, včetně kasina a divadelního sálu s broadwayskými dimenzemi.

Objevte inovace, které nabízí MSC exkluzivně na palubě lodi  MSC Preziosa. Hosté dostanou tak nové možnosti k v každém okamžiku naplnit Vaše vlastní přání. Na příklad Vám budou k dispozici  "Top 18 exclusivní solaria" pro dospělé pro expresní lázeňské procedury a Tiki bar. Nebo dětský hrad Doremi Castle, mimořádný dobrodružný akvapark pro děti. nebo bezvadný nervy drásající Vertigo, 120 metrů dlouhý a nejdivočejší tobogan vedoucí ve výšce nad mořem. Nebo restauraci Galaxys otevřenou kuchyní, ve které se každý den připravují delikátní večeře stejně jako panoramatickou diskotéku.

Objevte během Vaší plavby na MSC Preziosa všechno toto a mnohé další nabídky a užijte si středomořský způsob života, který Vás bude doprovázet na Vaší plavbě za nejkrásnějšími turistickými cíli po celé zeměkouli.

Informace z www.msckreuzfahrten.at.

© Hynek Hladík, 2016

Zábavná a lázeňská loď MSC Preziosa posílila flotilu MSC od jara 2013. MSC Preziosa patří do třídy lodí Fantasia.

Výletní loď společnosti MSC je vzorovým příkladem pro italský styl: perfektní směs nejnovější techniky, elegance a exklusivního servisu.

MSC Preziosa disponuje více než 27.000 m2 prostorů pro veřejnosti, wellness centrum "Aurea Spa", 5 restaurací, 4 plavecké bazény, 12 jacuzzi, kávové bary, obchody, část pro děti, simulátor formule 1 a interaktivní 4 D kino.

Ve wellness centru Aurea spa na MSC Preziosa je k dispozici termální tunel a nabízí rozmanité masáže a zkrášlovací služby, mezi jiným terapeutické pěnové koupele, vonné parní lázně, uvolňující masáže a mnoho dalšího. 

Jazyky na palubě: italština, angličtině, částečně němčina
Platidla na lodi: euro, všechny platné kreditní karty
Loď postavena v roce:  2013
Délka:  333 m
Šířka:  38 m
Tonáže:  133.500 BRT
Pluje pod vlajkou:  Panamy
Počet pasažérů / posádky:  3959 / 1325
Počet kajut:  1637

Sport: Aquapark se 150 fontánami a tryskami, 5 plaveckých bazénů (z toho 1 hlavní, 1 s magrodomem, 1 bazén pro VIP-pasažéry a 1 dětský bazén a skluzavku), minigolf, tenisové hřiště (standardní rozměry), stezka pro jogging (450m), shuffleboard.

Wellness: wellness a relaxační centrum AUREA SPA na ploše 1 700 mse saunou, parní lázní (hammam), thalasso-terapií, aromaterapií, chromoterapií, aerobikem, fitness centrem, jógou, zkrášlovacím salonem, kadeřnictvím, solariem, relaxačním prostorem, lázně SPA, lázeňským SPA barem.

Zábava: divadelní sál na palubě MSC Preziosa nabízí místa pro až 1650 diváků. lounge s taneční plochou a se 275 místy k sezení, kasino, diskoteku s částí pro VIP hosty, videohry, 4D kino, simulátor Formule 1, knihovnu, internetovou kavárnu cafe, cigar lounge, hernu.

Servis & shopping: italská tržnice (Piazzetta Italiana) s bezcelními obcjody: klenotnictví, obchod s elektronikou, parfumerie, MSC Logo shop, obchod se sladkostmi, fotoshop a fotogalerie, prodej uměleckých předmětů, fotograf, prádelna.

Restaurace: 5 restaurací s celkovou plochou přes 6.000 m2: hlavní restaurace na dvou palubách, Panorama Restaurant, Texmex-Restaurant s otevřenou kuchyní,  restaurant à la carte s francouzskou kuchyní, pizzerii.

Bary: 19 různých barů, mezi nimi tematické bary (Jazz Bar, Sports Bar, Coffee Bar), Piano Bar a Cafeteria.

Lékař, nemocnice: MSC Preziosa má vlastní Medical Center

Kajuty pro tělesně postižené: 43 kajut pro tělesně postižené

 

Kabiny a suity MSC Preziosa 

 

Na lodi MSC Preziosa jsou kabiny a suity těchto kategorií:

Suity MSC Yacht Club Royal

Velikost: cca 36 m², s balkonem o ploše 16 m². Suity se dvěma jednotlivými postelemi (na vyžádání lze upravit na manželskou postel), klimatizace, velká šatna, koupelna s vanou, interaktivní TV, telefon, připojení k internetu prostřednictvím laptop (za poplatek), konzole Nintendo Wii, minibar a safe. Paluba: 16.

Suity MSC Yacht Club Executive & Family

Velikost: cca 45 až cca 53 m², s panoramatickým oknem. Suity se dvěma jednotlivými postelemi (na vyžádání lze upravit na manželskou postel), klimatizace, velká šatna, koupelna s vanou, interaktivní TV, telefon, připojení k internetu prostřednictvím laptop (za poplatek), konzole Nintendo Wii, minibar a safe. Paluba: 12.

Suity MSC Yacht Club Deluxe
 

Velikost: cca 26 až 32 m², s balkonem. Suity s dvojitou postelí (na vyžádání lze upravit na dvě jednotlivé postele), klimatizace, velká šatna, koupelna s vanou, interaktivní TV, telefon, připojení k internetu prostřednictvím laptopu (za poplatek), konzole Nintendo Wii, minibar a safe. Paluby:  15 a 16.

Suity Aurea

Velikost: cca 21 až cca 47 m². Suity se dvěma jednotlivými postelemi (na vyžádání lze upravit na manželskou postel), klimatizace, velká šatna, koupelna s vanou, interaktivní TV, telefon, připojení k internetu prostřednictvím laptopu (za poplatek), konzole Nintendo Wii, minibar a safe, panoramatické okno nebo balkon.

Kabiny s balkonem

Velikost: cca 17 - 26 m², balkon, dvě jednotlivé postele (na vyžádání lze upravit na manželskou postel), klimatizace, velká šatna, koupelna s vanou, interaktivní TV, telefon, připojení k internetu (za poplatek), minibar a safe.

Kabiny s vyhlídkou na moře (s oknem)

Velikost: cca 12 - 20 m². Dvě jednotlivé postele (na vyžádání lze upravit na manželskou postel), klimatizace, koupelna se sprchou, interaktivní TV, telefon, připojení k internetu prostřednictvím (za poplatek), minibar a safe.

Vnitřní kabiny

Velikost: cca 13 - 16 m². Dvě jednotlivé postele (na vyžádání lze upravit na manželskou postel), klimatizace, koupelna se sprchou, interaktivní TV, telefon, připojení k internetu prostřednictvím (za poplatek), minibar a safe.

Rodinné Superkabiny

Rodinné Superkabiny nabízí místo až 6 osobám. Jsou tvořeny dvěma navzájem propojenými kabinami pro 3 osoby, dvě koupelny a dva balkony.

Kabiny pro tělesně postižené
 

Kabiny s balkonem (cca 32 až 42 m²), kabiny s výhledem na moře (cca 29 m²), vnitřní kabiny (cca 24 m²). Dvě jednotlivé postele (není možná úprava na manželskou postel), klimatizace, velká šatna, koupelna s vanou nebo se sprchou, interaktivní TV, telefon, připojení na internet k vlastnímu laptopu (za poplatek), minibar, safe.

Suity MSC Yacht Club Deluxe Suiten pro tělesně postižené 
Velikost: cca 39 m². Dvě jednotlivé postele (není možná úprava na manželskou postel), klimatizace, rozměrná šatní skříň se sníženou tyčí na ramínka, interaktivní TV, telefon, přístup na internet prostřednictvím laptopu (za poplatek), herní konzole Nintendo Wii, minibar, safe.

Vypínače, držák vstupních karet a obsluha klimatizace jsou umístěny v nižší výšce. Vedle postele je hlavní vypínač. Koupelna je vybavena WC s nastavitelnou hloubkou WC prkénka (45 cm), držákem v toaletě a dva držáky ve sprše (92 cm), nastavitelnou výškou umyvadla (85 cm) a roll-in-sprcha (použitelné s invalidním vozíkem).

Všechny fotografie jsou ilustrační z lodí třídy MSC Fantasia.

(podle www.msckreuzfahrten.at)

RESTAURACE

 

V hlavní restauraci MSC Preziosa jsou  v elegantním prostředí servírována čerstvě připravena středomořská jídla a mezinárodní speciality. Dále jsou k dispozici obě první restaurace s výhledem na moře, ve kterých se používají ručně připravené italské speciality od vysoce kvalitních producentů. Kdo má raději ležérní stolování, tomu lze doporučit celodenně otevřenou bufetovou restauraci s pizzerií a restauraci American Style Dinner.

THE GOLDEN LOBSTER
The Golden Lobster je perfektní pro chutné jídlo v luxusním prostředí. Hlavní restaurace lodi MSC Preziosa je na dvou úrovních. Nabízí autentickou středomořskou a mezinárodní kuchyni, která potěší i ty nejnáročnější mlsné jazýčky. Elegantní dekorační elementy jsou tvořeny dubovými stoly a obklady, mramorovou podlahou, židlemi se zlatými potahy a cennými aplikacemi z muranského skla. Jako alternativa k rozšířenému stravování nabízí restaurace také 30ti minutové expresní obědy pro ty, kteří se odpoledne vydávají na výlet nebo si přejí jen nějaké rychlé neformální jídlo.

L’ARABESQUE                                                                                                                       L’Arabesque je panoramatická restaurace umístěná v zadní části lodi MSC Preziosa, ve které se servíruje rafinovaná kuchyně na pozadí ohromujících výhledů na moře. Stěny obložené tmavě šedým dubem a alcantarou, dekorativní zlaté mříže a podlahy se vzory z bílého, šedého a meruňkově zbarveného mramoru vytváří exkluzivní atmosféru. V denním jídelním lístku jsou jídla ze Středomoří. A těm, kteří toho mají před sebou hodně, než aby si dali velký oběd, jsou k dispozici také 30ti minutové expresní obědy.
 
LA LOCANDA
Perfektní místo, aby se nechal den doznít, nebo aby na něm mohla začít noc. V tomto moderní baru se servíruje nelepší pizza na moři, stejně jako tapas a hors d'oeuvre (předkrmy), aby doplnily bohatý výběr vín, která se nabízejí ve sklenici nebo v láhvi. V nabídce jsou i koktejly a 22 různých druhů piva a cidru v láhvi či od čepu. Vyzkoušejte jednou novou metrovou pizzu, která chutná ještě více italsky. A jestli budete mít žízeň, můžete objednávat i pivo po metrech:  10 piv na metr dlouhém prkénku!
 
EATALY-RESTAURANT
První Eataly-Restaurant na moři  ztělesňují se zhruba 80 místy základní princip restauračního řetězce Eataly. Je to stylové, minimalistický prostor, ve kterém se můžete najíst, nakupovat a něco se naučit o italské kuchyni. Můžete si vybrat z 18 chutných, vysoce cenných, jednoduchých pokrmů v uvolněné a klidné atmosféře. Po večeři si můžete odnést, díky velkému výběru kvalitních a hodnotných italských produktů, které jsou na prodej, si odnést chuť Eataly ve formě zralého balsamikového octa, olivového oleje a pasty Gragnano.
 
RISTORANTE ITALIA                                                                                                                      Exklusivní Ristorante Italia s pouhými 24 místy, která je otevřena pouze večer, nabízí každý večer kvalitativně vynikající denní menu, které je vytvořeno šéfem Eataly. tato menu obsahují celou řadu pokrmů, pro které se používají přísady, které pocházejí od Slow Food Foundation, fondu, který vznik, aby byli ochráněni malí producenti a kvalita lokálních produktů. V neformální atmosféře, kterou mají všechny restaurace Eataly, se můžete soustředit zcela na jídlo, ke každému pokrmu si užít tu pravou sklenku vína denně se naučit něco nového na ukázkové kulinářské cestě.
 
MAYA & INCA                                                                                                                                    Maya & Inca je bufetová restaurace otevřená od 6 hodin ráno do 2 hodin v noci. Nabízí každý den senzační výběr jídel v barevném prostředí, které bylo inspirováno mayskými a inckými kulturami.  V řadě specializovaných pracovišť můžete vidět šikovné kuchaře při práci, jak připravujíc různé čerstvé pokrmy, třeba pizzu či pastu, nebo třeba jídla podle etnických receptů z různých zemí. Středomořský kout nabízí velký výběr různých druhů sýrů. Najdete i deserty, dětská jídla a spoustu dalšího. Zde se může naplnit každá vaše chuť!
 
LA PALMERAIE
Cestující, kteří využívají přednosti MSC Yacht Clubu, mohou vychutnat vynikající jídla v této restauraci pro gurmány. Tady se servíruje prvotřídní středomořská a mezinárodní kuchyně se širokou nabídkou rafinovaných pokrmů, které se vaří z vybraných surovin. Elegantní design je inspirován Marokem a je oslavou mnohotvárnosti Středomoří. Další highlight je panoramatická vyhlídka na "nekonečný" bazén, a na the Garden Pool.

 
SPORTS & BOWLING DINER
Tento trendový lokál v retro stylu s dřevěnými a kovovými dekoracemi je inspirován světem sportu a je neformálním místem, kde si můžete s přáteli a s rodinou zahrát bowling, živě sledovat sportovní vysílání na velkoformátových obrazovkách, ale i si pochutnat na lehkém jídle. Autentické pravé americké hamburgery potěší sportovního fanouška každého věku.
 
GALAXY LOUNGE                                                                                                                                                          Vysoko na 16 palubě se nachází Galaxy Lounge, kruhový disko-restaurant s panoramatickou vyhlídkou. Nabízí se tu nejen fantastický výhled, ale také nekonečný výběr pokrmů v moderním prostředí. Místo k uvolnění, k poslouchání hudby a vychutnání atmosféry. A po večeři je to ideální místo, kde můžete protančit celou noc.
 

 

BARS & LOUNGES
 

 
Je jedno jestli jde o kávový bar, bar na sklenku Martini, sportovní bar, jazzový bar - veřejné bary a lounges na palubách MSC Preziosa nabízejí vždy nabízejí pro každou chuť, pro každý moment to správné prostředí. Na lodi je bar s vlastní knihovnou, když se chcete začíst u sklenky něčeho dobrého. Když si chcete užít lehoučké ranní cappuccino, po plavání v v bazénu koktejl, aperitiv před večeří nebo máte prostě žízeň a chuť se uklidnit po tanečku v diskotéce, nikdy nebudete moc daleko od té ideální lokality.

ZÁBAVA 

Na palubě lodi MSC Preziosa najdete veškerý zábavný program prvotřídního prázdninového rezortu: Spektakulární shows ve futuristickém divadle, blýskavé kasino, bezvadné disko v panoramatické diskotéce,  high-tech-zábavu ve virtuálním světě „Virtual World“ - videoarkády a příjemné butiky s možností bezcelního nákupu. S takovou nabídkou jistě najdete každý den nové způsoby, jak se pobavit.

        

DIVADLO - PLATINUM THEATER
Objevte nejmodernější divadlo, jaké dosud nikdy na moři nebylo! Rozkládá se přes tři paluby, má futuristické vnitřní vybavení, zrcadlové kovové desky obložení stěn a stropu, které spolu s měnícími se scénou a osvětlením vedou jedinečným optickým efektům. Okouzlující místo a spousta zážitků, které umocní spektakulární zábavný program v broadwayském stylu.

KASINO MILLENIUM STAR                                                                                                           Zářili jste někdy štěstím? Zajděte do kasina Millennium Star a objevte Aladinovu jeskyni plnou herních zážitků, od klasické rulety a stoly s blackjackem k řadě vysoce technických herních automatů a dalších atrakcí. Dobrodružnou atmosféru severní Afriky zvýší dekorace, které připomenou magické krajiny, majestátní pouště a bohaté oázy.
 
GALAXY LOUNGE
Vysoko na 16 palubě se nachází Galaxy Lounge, kruhový disko-restaurant s panoramatickou vyhlídkou. Nabízí se tu nejen fantastický výhled, ale také nekonečný výběr pokrmů v moderním prostředí. Místo k uvolnění, k poslouchání hudby a vychutnání atmosféry. A po večeři je to ideální místo, kde můžete protančit celou noc.
 
SPORTS & BOWLING DINER
Tento trendový lokál v retro stylu s dřevěnými a kovovými dekoracemi je inspirován světem sportu a je neformálním místem, kde si můžete s přáteli a s rodinou zahrát bowling, živě sledovat sportovní vysílání na velkoformátových obrazovkách, ale i si pochutnat na lehkém jídle. Autentické pravé americké hamburgery potěší sportovního fanouška každého věku.
 
DIAMOND
Udělejte si chvilku času, abyste si užili před jídlem drink, knížku nebo obojí! Diamond Bar je u hlavního atria na 6 palubě, je tedy tím nejlepším místem na setkání s přáteli nebo na uklidnění při čtení - k dispozici je knihovna a čtenářská část, které jsou integrovány do baru.
 
GRAFFITI’S
Graffiti’s je místo, kde si mohou mladí lidé užít svobodu a nezávislost v jistém prostředí.  Je to také výchozí bod mládežnického klubu. Diskotéka určená jen teenagerům má velmi dobře vybavený taneční parket s profesionálním  DJ-vybavením, k dispozici je několik automatů na snacky a na nápoje a vynikající vyhlídka na tobogán Vertigo.
 
VERTIGO
Kdo se vrhne do proudu vysoko nad mořem? Začíná se na 18 palubě:  Vertigo nabízí dech beroucí 120 metrů dlouhý sjezd plný začátek. Barevné pruhy způsobují zázračný stroboskopický efekt, když se řítíte rourou. A v místech, kde tobogán vychází za zábradlí palub, si můžete užít bezvadný pohled na moře - tedy když budete mít dost odvahy a necháte oči otevřené.
 
DOREMILAND
Dětský koutek s miniklubem a juniorklubem je vyzdoben v milých barvách s pirátskými motivy, které udělí dětským srdcím rychlejší tep. Od pirátských lodí přes nalezené poklady až k opuštěnému ostrovu - Doremiland má všechno, co je potřeba, aby se naplnila dětská fantazie a nejmladší cestovatelé na palubě MSC Preziosa měli život plnější.
 
DĚTSKÝ HRAD DOREMI CASTLE
Na tomto vodním hřišti pro děti je spousta trysek, kašen a dalších vodních atrakcí, které jsou tu proto, aby byl člověk mokrý, aby se dalo primově cákat, aby byla legrace. Vědro se plní kapku za kapkou a je napínavé se dívat, na koho se vylije, celá baterie vodních děl zve k tomu, aby se do hry zapojili noví i staří přátelé.

 
Připojené fotografie jsou ilustrační z lodí třídy MSC Fantasia.

 

SHOPPING

              

   

 

MSC AUREA SPA

   

Během Vaší plavby na palubě MSC Preziosa můžete prožít novou dimenzi wellness, mimořádných ke zkrášlení a masáží, které vám umožní pobyt v našich cenami ověnčených lázních MSC Aurea Spa.

Na ploše 1.700 m2 z přírodního kamene, vzácných dřev a krásných mozaik se rozkládá  Wellness & Beauty Center nejvyšší úrovně s cca 20 různými masážemi, s 19 obličejovými a tělesnými procedurami,  4 páry procedur ve velkolepém Harmony Suite i 6 vlasových procedur. Každá procedura trvá hodinu a skládá se z odborné kombinace různých procedur.

Nehtové studio a tradiční kadeřnictví doplňují nabídku tak, abyste se cítili opečováni od hlavy k patě.

 

 

Luxusní loď s akváriem pro žraloky měla sloužit Kaddáfímu mladšímu

Syn bývalého libyjského vůdce Hannibal Kaddáfí si u francouzsko-korejské firmy objednal výletní loď pro 3 500 lidí. Kromě luxusních interiérů v mramoru a zlatě měla loď Phoenicia na palubě mít také akvárium pro žraloky, napsal deník Financial Times. Plavidlo si už někdejší velitel libyjských námořních sil převzít nestačil, režim padl a Hannibal Kaddáfí uprchl do exilu v Alžírsku.

Šestatřicetiletý syn plukovníka Muammara Kaddáfího si stavbu lodi objednal s odůvodněním, že ho frustruje nemožnost pronajmout si nějakou výletní na poslední chvíli. Dostavby lodě se ale nedočkal.

„Nevím, proč chtěl akvárium se žraloky,“ komentoval původní zadání Pierfrancesco Vago ze společnosti MSC, která je jedním z největších lodních dopravců na světě a loď od korejské dceřinné společnosti francouzské firmy STX Corportation koupila.

Kaddáfí mladší chtěl mít na palubě skleněnou nádrž pro dva žraloky písečné, dva žraloky bílé a dva žraloky černoploutvé. O paryby se měli starat čtyři biologové.

Společnost MSC loď za 550 miliónů eur (13,5 miliardy korun) přejmenovala na MSC Preziosa. Od března příštího roku s níž chce vozit turisty kolem řeckých ostrovů. Žraloků na palubě se však turisté nedočkají, firma dala akvárium odstranit.

(zdroj: www.novinky.cz)

© Hynek Hladík, 2016

TOPlist
aktualizováno: 10.01.2019 07:55:26