Advent v Rakousku

 Helena Svobodová, cestovní M + D agentura                                                                                  

ADVENT VE ŠTÝRSKÝCH HORÁCH A V JEŽÍŠKOVĚ MĚSTĚ 2018 s CK PERMON 

  

Jeden z nejkrásnějších rakouských adventů s desítkou atrakcí do 150 od vašeho hotelu včetně průvodu čertů, který jde přímo před vchodem do hotelu, trhů, perníkárny či lanovky.

Víkendový zájezd do Mariazellu, kde je jeden z nejkrásnějších rakouských adventních trhů, jezdíme už víc jak dvacet let. Letos jsme pro vás připravili nový nedělní program. Kombinace „daru z nebes“ Mariazellu a rakouského „města Vánoc“ s Christkindlem je víc než atraktivní. Zájezd zakončíme na nejkrásnějším hornorakouském adventním trhu v Linci.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd z Prahy v 6.00 hodin (odjezdová místa i před Prahou, z Prahy s nástupy po trase A1). Krátce po poledni dojezd do Mariazellu – ubytování v hotelu 3* v centru městečka. Advent v Mariazellu – adventní trhy, obří adventní věnec, betlémy, lanovka, perníkárna, likérka, historická lékárna…vše do 150 m od hotelu.  Večeře  v hotelu –  pro zájemce. Nocleh v hotelu v Mariazellu. Večer možnost navštívit průvod čertů krampuslauf. Nocleh v hotelu v Mariazellu.
Zatímco ostatní přijedou a do odjezdu autokaru  jsou na ulici, vy jste již při příjezdu ubytováni, a to přímo na pěší zóně, kde začíná adventní trh, jen pár kroků od mariazellského náměstí. Loni šli čerti poprvé v historii centrem  Mariazellu  a  podél našeho hotelu. Kdykoliv si můžete skočit odpočinout na pokoj, nikdy nikdo neví dopředu, jaké bude počasí. Přímo vedle  hotelu je světoznámá perníkárna, ob jeden dům je minipivovar, lanovka do ho začíná cca 50 metrů od hotelu, náměstí s adventním trhem, bazilikou či obřím adventním věncem je cca 80 metrů od vašeho hotelu. Do sto metrů máte likérku, barokní lékárnu, nechanický betlém, obří perníkovou chalupu z 3 tun perníku, zkrátka všechny krásy mariazellského adventu. Na rozdíl od všech, co vpodvečer odjedou, vy si užijete večerní klid kolem baziliky či ranní atmosféru, kdy se rozplývá mlha nad bazilikou, ledový horský vzduch štípe do tváří a lidé se scházejí na ranní roráty (v 6 hodin). Doporučujeme prima ranní procházku před bufetovou snídaní ve vašem hotelu.

2. den:  Po bufetové snídani přejezd (cca 2 hodiny) do rakouského města vánoc Štýru – největší evropská sbírka vánočních ozdob, největší betlém světa, adventní trhy, mechanický betlém, Ježíškova dráha světem Vánoc, vánoční poštovní úřad,…Cca hodinová zastávka na adventních trzích v Linci. Návrat do Prahy je plánován kolem 22. – 23. hodiny (ostatní nástupní místa s časovým posunem jako při odjezdu).

Termín Cena dospělý Děti do 15 let  
24.11. - 25.11.2018 3400 2720  

Dětské ceny platí při ubytování v pokoji rodičů (2 dospělé osoby) 20% - každé dítě do 15 let.

Cena zahrnuje: dopravu, 1 x nocleh v hotelu 3* v centru Mariazellu s bufetovou snídaní, průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Doplatky: pokoj 1/1: 450 Kč, Komplexní pojištění Allianz: 15-70 let – 182 Kč, děti do 15 let – 91 Kč, osoby nad 70 let – 364 Kč

 

 

 Helena Svobodová, cestovní M + D agentura                                                                                  

PRVNÍ ADVENT V SOLNOHRADU 2018 s CK PERMON 

NOVINKA

  

Chcete si užít klidného a krásného adventu tak nějak ještě dřív, „než to vypukne“? Pak přijměte pozvánku na víkend 24.-25.11.2018 s adventními trhy v Solnohradu a Halleinu, se vzpomínkou na Tichou noc či s procházkou s lamami alpaka.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd z Prahy v 6.00 hodin (odjezdová místa i před Prahou, z Prahy s nástupy  po trase A). Kolem  poledne vás čeká fantastický adventní trh u zámku Hellbrunn. Odpoledne adventní trhy v Halleinu, muzeum Tiché noci s kytarou, na kterou se Tichá noc poprvé hrála, či s její partiturou. Velmi příjemná je procházka historickým jádrem města ve společnosti lam alpaka – oblíbená alpská atrakce posledních let a tady přímo ve městě. Nocleh v hotelu 3* v oblasti.

2. den:  Salcburk a jeho adventní trhy. Podle prestižních časopisů jedno z deseti nejkrásnějších adventních míst na světě. Kromě obligátní prohlídky, kterou můžete či nemusíte, s naším průvodcem absolvovat si užijete překrásně vyzdobeného historického centra (UNESCO) a  salcburských adventních trhů. Klasikou jsou rodný dům Mozarta, nákup Mozartových čokoládových kuliček (originální naleznete pouze zde), ochutnávka salcburské sladké speciality – nadýchaných noků v podobě salcburských kopců, cesta barokem po stopách biskupů atd. Na závěr zastávka u legendární kaple Tichá noc v Oberndorfu. Návrat do Prahy je plánován kolem 22. – 23. hodiny (ostatní nástupní místa s časovým posunem jako při odjezdu).

Termín Cena dospělý Děti do 15 let  
24.11. - 25.11.2018 3150 2520


Dětské ceny platí při ubytování v pokoji rodičů (2 dospělé osoby) 20% - každé dítě do 15 let.

Cena zahrnuje: dopravu, 1 x nocleh v hotelu 3* s bufetovou snídaní, průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Doplatky: pokoj 1/1: 500 Kč, večeře v hotelu: 480 Kč, Komplexní pojištění Allianz: 15-70 let – 182 Kč, děti do 15 let – 91 Kč, osoby nad 70 let – 364 Kč

 Helena Svobodová, cestovní M + D agentura                                                                                  

ADVENT V SOLNOHRADU S NEJVĚTŠÍM PRŮVODEM ČERTŮ NA SVĚTĚ 2018        s CK PERMON 

    

VIP zájezd s noclehem v hotelu přímo na trase čertů ve Schladmingu. Vy nikam nemusíte odjíždět, vy nemusíte „klepat kosu“, vy můžete na průvod koukat z baru, z terasy u sauny a třeba v županu, od zářičů před hotelem,… 100 metrů máte na aprés krampus párty v největší alpské párty chatě…A neděle? Procházka v ledovci i na ledovci zakončená koupáním v 34 C horké vodě ve venkovních bazénech….

Výhodou je skvělé bydlení, nevýhodou pak vyšší cena zájezdu. Za ten komfort to ale určitě stojí.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd z Prahy v 6.00 hodin (odjezdová místa i před Prahou, z Prahy s nástupy  po trase A). Kolem  poledne vás čeká adventní Salcburk. Podle prestižních časopisů jedno z deseti nejkrásnějších adventních míst na světě. Kromě obligátní prohlídky, kterou můžete či nemusíte, s naším průvodcem absolvovat si užijete překrásně vyzdobeného historického centra (UNESCO) a  salcburských adventních trhů, které jsou na všech náměstích kolem dómu, v pevnosti Hohensazberg či u zámků Mirabell a Hellberunn. Zájemci o historii Tiché noci mohou navštívit salcburský dům Josefa Mohra. Klasikou jsou rodný dům Mozarta, nákup Mozartových čokoládových kuliček (originální naleznete pouze zde), ochutnávka salcburské sladké speciality – nadýchaných nocků v podobě salcburských kopců, cesta barokem po stopách biskupů atd. Ve městě jste celé odpoledne a na vše máte dostatek času. V cca 17 hodin dojezd do hotelu 3* ve Schladmingu u stanice lanovky Planai. Možnost navštívit sauny. Budeme nabízet večeři (live cooking). Největší show čertů na světě končí či začíná přímo u našeho hotelu. Pro kvalitu představení jednotlivých skupin je počet čertů omezen na 800.

2. den:  Po bohaté bufetové snídani výjezd lanovkou na Dachstein – ledový palác, vyhlídkové platformy Schody do nikam, visutý most a sky walk. Pouze při příznivém počasí. Výjezd silnicí k lanovce je možný pouze, když bude upraven stav vozovky. Pokud ne, tak z bezpečnostních důvodů autokar nemůže vyjet a místo Dachsteinu bude výjezd  lanovkou na Planai k vyhlídkové restauraci Schafalm. Alternativně vám můžeme zajistit projížďku kočárem  či saněmi (opět podle stavu sněhové pokrývky) taženým koňmi v Ramsau. Odpoledne koupání v alpských termálních lázních Grimming Thermen v Bad Mitterndorf s vodou teplou až 36 C. Návrat do Prahy je plánován kolem 22. – 23. hodiny (ostatní nástupní místa s časovým posunem jako při odjezdu).

Termín Cena dospělý Děti do 15 let  
24.11. - 25.11.2018 3700 2960

Dětské ceny platí při ubytování v pokoji rodičů (2 dospělé osoby) 20% - každé dítě do 15 let.

Cena zahrnuje: dopravu, 1 x nocleh v hotelu3* ve Schladmingu s bufetovou snídaní, průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Doplatky: večeře v hotelu: 660 Kč, Komplexní pojištění Allianz: 15-70 let – 182 Kč, děti do 15 let – 91 Kč, osoby nad 70 let – 364 Kč.

Valutové vybavení: Dachstein, vstup na krampuslauf, termálky – cca 60 EUR. Na Krampuslauf budeme nabízet vstupenku v Kč za zvýhodněnou cenu.

 

 Helena Svobodová, cestovní M + D agentura                                                                                  

JEZERNÍ ADVENT V SOLNÉ KOMOŘE 2018 s CK PERMON 

    

Jednou z nejkrásnějších adventních krajin na světě je jezerní oblast Solné komory ss malými a půvabnými trhy u jezer a v císařském Bad Ischlu. Celkem 7 překrásných adventních trhů v atraktivním prostředí s projížďkami lodí, kočárem, lanovkou, zubačkou, ....

Jeden z nejoblíbenějších adventních víkendů CK PERMON.

Program zájezdu:

1.den: Odjezd z Prahy v 6.00 hod. (odjezdová místa i před Prahou, z Prahy s nástupy po trase A).  Zámecký advent u jezera Traunsee a v Bad Ischlu. U jezera Traunsee si užijete adventních trhů v Gmundenu a na vodním zámku Orth, plovoucí betlém a další adventní atrakce plovoucí na hladině jezera. V Bad Ischlu vás čekají adventní trhy, Hotel Austria, kde se potkal císař František Josef se Sissi a kde je mechanický betlém. Nebo můžete zaskočit do termálních slaných bazénů lázní Kaiser Therme. Nocleh v hotelu 3* v oblasti.

2.den: Advent u jezer Wolfgangsee a Mondsee – snad nejkrásnější rakouské adventní trhy ve Stroblu, St. Wolfgngu  a St. Gilgenu, mezi kterými jezdí výletní lodě kolem obří 20 m vysoké lucerny a plovoucích hvězd. Strobl je ve znamení betlémů, část trhu je na molu v jezeře. St.Gilgen je ve znamení obřích svící, které vedou návštěvníky z přístavu kolem Mozartova domu na adventní trh s barokními figurínami. Lanovka na Zwölferhorn. St.Wolfgang je ve znamení luceren včetně té největšé na světě, překrásné trhy se vinou od slavného kostela po celém nábřeží. Zubačka na Schafberg jezdí do mezistanice za punčem a dalekými výhledy. Ve všech městečkách se můžete projet kočáry. Jako krásná tečka za zájezdem zazáří adventní trh v Mondsee před bazilikou a v nádvoří zámku. Návrat do Prahy je plánován kolem 22. – 23. hodiny (ostatní nástupní místa s časovým posunem jako při odjezdu).

Termín Cena dospělý Děti do 15 let  
24.11. - 25.11.2018 3300 2640  
01.12. - 02.12.2018 3300 2640  
15.12. - 16.12.2018 3300 3640  

Dětské ceny platí při ubytování v pokoji rodičů (2 dospělé osoby) 20% - každé dítě do 15 let.

Cena zahrnuje: dopravu, 1 x nocleh v hotelu 3* s bufetovou snídaní, průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Doplatky: pokoj 1/1: 400 Kč, večeře v hotelu: 480 Kč, Komplexní pojištění Allianz: 15-70 let – 182 Kč, děti do 15 let – 91 Kč, osoby nad 70 let – 364 Kč.

 

 Helena Svobodová, cestovní M + D agentura                                                                                  

ČERTI Z KARIBIKU 2018 s CK PERMON 

   

Pohodový rodinný víkend vhodný pro rodiče s dětmi, seniory či zamilované páry. Zkrátka pro celou rodinu. Program víkendu je krásně jednoduchý: Solnohrad - čerti - termálky - Linec.

Jeden ze trojice největších čertovských průvodů na světě v kombinaci se skvostnými trhy v hlavních městech Salcburska a Horního Rakouska a s koupáním v snad nejkrásnějších termálních lázních Rakouska. Zájezd, který jezdíme 20 let, letos ve zcela novém kabátě.

Program zájezdu:

1.den: Odjezd z Prahy v 6.00 hodin (odjezdová místa i před Prahou, z Prahy s nástupy  po trase A). Kolem  poledne vás čeká adventní Solnohrad. Podle prestižních časopisů jedno z deseti nejkrásnějších adventních míst na světě. Kromě klasické  prohlídky, kterou můžete či nemusíte, s naším průvodcem absolvovat si užijete překrásně vyzdobeného historického centra (UNESCO) a  salcburských adventních trhů, které jsou na všech náměstích kolem dómu, v pevnosti Hohensazberg či u zámků Mirabell a Hellbrunn. Zájemci o historii Tiché noci mohou navštívit salcburský dům Josefa Mohra.  Klasikou jsou rodný dům Mozarta, nákup Mozartových čokoládových kuliček (originální naleznete pouze zde), ochutnávka salcburské sladké speciality – nadýchaných noků v podobě salcburských kopců, cesta barokem po stopách biskupů atd. Ve městě jste celé odpoledne a na vše máte dostatek času. Pro děti: Dům přírody s desítkami skvostných akvárií a dalších a atrakcí. Vánoční muzeum. Malá zoo na adventním trhu v zámku Hellbrunn s dílnou, pekárnou pro děti, s jízdami na ponících.  Po ubytování v hotelu 3* pro zájemce výjezd na největší čertovskou show s cca 40 skupinami s celkem 900 čerty. 45. jubilejní běh bude fantastický.

2.den: Po bohaté bufetové snídani přejezd do lázní Bad Schallerbach, ve kterých si vybere každý - od dětských atrakcí v části Aquapulco po relaxační (seniorské) bazény v části Colorama či vodní bar v Cabrio Therme v tropickém hávu pro mladé páry. Podrobný popis na vedlejší straně. Linec – nejkrásnější  hornorakouský trh. Pro děti: svět z příštího století – Ars Electronica či výjezd nejstrmější tramvajovou tratí světa přímo z adventního trhu na Pöstlingberg, kde jízda na drakovi do světa pohádek a na zmenšené linecké náměstí. Návrat do Prahy je plánován kolem 22. – 23. hodiny (ostatní nástupní místa s časovým posunem jako při odjezdu).

Termín Cena dospělý Děti do 15 let  
01.12. - 02.12.2018 3300 2300

Speciální dětská cena: 2.300 Kč (s 2 dospělými).
Speciální seniorská cena: 2.800 Kč (nad 60 let).

Cena zahrnuje: dopravu, 1 x nocleh v hotelu 3* s bufetovou snídaní, průvodce, pojištění CK proti úpadku

Doplatky: pokoj 1/1: 500 Kč, večeře v hotelu: 480 Kč, Komplexní pojištění Allianz: 15-70 let – 182 Kč, děti do 15 let – 91 Kč, osoby nad 70 let – 364 Kč.

 Helena Svobodová, cestovní M + D agentura                                                                                  

ADVENT V SOLNOHRADU A BERCHTESGADENU 2018 s CK PERMON 

s návštěvou kaple Tichá noc

   

Rozzářený Solnohrad a romantika národního parku.

Zájezd, který jezdíme již od roku 1992, dlouhodobě patří k našim oblíbeným adventním stálicím. Kombinace rozzářeného Solnohradu plného adventních stánků, obchodů a kaváren a klidné zimní alpské přírody národního parku s jezerem Königssee, na kterém vás čeká plavba vytápěnou elektro lodí k romantickému kostelu St.Bartholomä pod stěnou hory Watzmann. Solný důl, možnost návštěvy solných lázní, adventní trh v zámeckém nádvoří v Berchtesgadenu či kaple Tichá noc.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd z Prahy v 6.00 hodin (odjezdová místa i před Prahou, z Prahy s nástupy  po trase A). Kolem  poledne vás čeká adventní Solnohrad. Podle prestižních časopisů jedno z deseti nejkrásnějších adventních míst na světě. Kromě obligátní prohlídky, kterou můžete či nemusíte, s naším průvodcem absolvovat si užijete překrásně vyzdobeného historického centra (UNESCO) a salcburských adventních trhů, které jsou na všech náměstích kolem dómu, v pevnosti Hohensazberg či u zámků Mirabell a Hellbrunn. Zájemci o historii Tiché noci mohou navštívit salcburský dům Josefa Mohra. Klasikou jsou rodný dům Mozarta, nákup Mozartových čokoládových kuliček (originální naleznete pouze zde), ochutnávka solnohradské sladké speciality – nadýchaných nocků v podobě salcburských kopců, cesta barokem po stopách biskupů atd. Ve městě jste celé odpoledne a na vše máte dostatek času. Nocleh v hotelu v oblasti.

2.den: Po bufetové snídani vás čekají krásy Berchtesgadenu – plavba lodí po jezeře Königssee v národním parku, prohlídka solného dolu (alternativně můžete den či jeho část prožít v solných lázních Watzmann Therme) a adventní trhy v Berchtesgadenu. Na závěr se podíváte ke kapli Tichá noc, kde před 200 lety poprvé zazněla nejslavnější koleda světa.
Návrat do Prahy plánován kolem 22. – 23. hodiny (ostatní nástupní místa s časovým posunem jako při odjezdu).

Termín Cena dospělý Děti do 15 let  
01.12. - 02.12.2018 3300 2640  
08.12. - 09.12.2018 3300 2640  

Dětské ceny platí při ubytování v pokoji rodičů (2 dospělé osoby) 20% - každé dítě do 15 let.

Cena zahrnuje: dopravu, 1 x nocleh v hotelu 3* s bufetovou snídaní, průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Doplatky: pokoj 1/1: 400 Kč, večeře v hotelu: 480 Kč, Komplexní pojištění Allianz: 15-70 let – 182 Kč, děti do 15 let – 91 Kč, osoby nad 70 let – 364 Kč.

 

 

 Helena Svobodová, cestovní M + D agentura                                                                                  

Adventní Vídeň s CK KELLNER

  

01.12.2018  cena: 690 Kč

V předvánočním čase navštívíte adventní trhy u Nové radnice na náměstí Marie Terezie, nejstarší adventní trhy na Freyungu a trhy na náměstí Am Hof. Při procházce Vídní uvidíte Hofburg, Náměstí hrdinů, Korutanskou třídu, Operu, hrobku Habsburgů v kostele Kapuzinerkirche, chrám svatého Štěpána, kostel svatého Petra a budete si moci objednat dort Sacher v kavárně stejnojmenného hotelu. 

Cena zahrnuje: dopravu autobusem s klimatizací, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku. 

Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč – tarif L5 (na osobu a den) 15 Kč, pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč a storna – tarif K5S (na osobu a den) 27 Kč. 

 

 Helena Svobodová, cestovní M + D agentura                                                                                  

NEJKRÁSNĚJŠÍ TYROLSKÝ ADVENT 2018 s CK PERMON 

   

Městečko Rattenberg osvětlí jen louče, svíčky a svícny v oknech domů a otevřené ohně na trzích.  Krásnější advent nenajdete.

Zveme vás na podle nás nejkrásnější rakouský advent. Za ty roky, co pro vás adventní víkendy s láskou připravujeme, tedy od prosince roku 1992, jsme je osobně poznali téměř všechny, a tento je pro nás absolutně nejkrásnější. Nabízíme ho už hezkých pár let, ale teprve od loňska  mu v zájezdu věnujeme opravdu dostatek času. Hezčí advent nenajdete. A kde že to je? V tyrolském středověkém městečku Rattenberg.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd z Prahy v 6.00 hod. (odjezdová místa i před Prahou, z Prahy s nástupy po trase B). Adventní trhy v mohutné hradní pevnosti nad řekou Inn v Kufsteinu. Nejkrásnější adventní trhy v Tyrolsku a pravděpodobně i v Rakousku v malém historickém městečku Rattenberg, které se večer celé zahalí do tmy a následně rozzáří stovkami loučí, svící v oknech domů či desítkami otevřených ohňů. Krásnější adventní trh nenajdete. Nocleh nedaleko Rattenbergu v hotelu 3*. Obvykle v krásném alpském údolí Alpbachtal či v údolí Inntal.

2. den: Po bufetové snídani prohlídka Křišťálového světa Swarovski s jedinečnou zářivou expozicí či s největší a nejmenším krystalem na světě (vstupné 17 EUR), vedle Vídně největší prodejna Swarovského i s výstavními či sběratelskými kusy (zde se vstup neplatí). Innsbruck – advent v tyrolském hlavním městě – překrásný trh na Starém městě pod Zlatou stříškou, trh s několikametrovými svítícími horskými krystaly na ulici Marie Terezie, rodinný trh s kulisou hor, panoramatický horský trh Hugenburg , na který přímo z centra vyjedete pozemní lanovkou a ze kterého můžete vyjet kabinou vysoko nad města – letecké výhledy. Expozice tyrolských betlémů. Návrat do Prahy je plánován kolem 22. – 23. hodiny (ostatní nástupní místa s časovým posunem jako při odjezdu).

Termín Cena dospělý Děti do 15 let  
08.12. - 09.12.2018 3400 2720  

Dětské ceny platí při ubytování v pokoji rodičů (2 dospělé osoby) 20% - každé dítě do 15 let.

Cena zahrnuje: dopravu, 1 x nocleh v hotelu 3* s bufetovou snídaní, průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Doplatky: pokoj 1/1: 600 Kč, Komplexní pojištění Allianz: 15-70 let – 182 Kč, děti do 15 let – 91 Kč, osoby nad 70 let – 364 Kč.

 

 Helena Svobodová, cestovní M + D agentura                                                                                  

MOZARTOVY VÁNOCE V SOLNOHRADU A JEHO OKOLÍ 2018 s CK PERMON 

     

Adventní stálice s překrásnými adventními trhy u jezera, u zámků či v hradech.

Víkendový zájezd, který jezdíme již 20 let, s největšími adventními peckami v Solnohradu i v jeho okolí. S tímhle zájezdem se rozhodně nespletete.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd z Prahy v 6.00 hod. (odjezdová místa i před Prahou, z Prahy s nástupy po trase A). Adventní trhy v Salcburku – snad nejkrásnější adventní trhy v Evropě na všech náměstích kolem dómu, před zámkem Mirabell, v pevnosti Hohensalzberg i na dalších místech starého města. Vánoční muzeum, výstavy betlémů, malé muzeum Tiché noci.  Adventní trhy v zámku Hellbrunn a v hradní pevnosti Hohenwerfen aneb dva nejkrásnější adventní trhy v okolí Salcburku. Nocleh v hotelu 3* v oblasti.

2. den: Po bufetové snídani vás čekají kouzelné adventní trhy v malebné přírodě jezera Wolfgangsee. Adventní trhy ve Stroblu s výstavou betlémů, živým betlémem či částí trhu na molu, ve Svatém Wolfgangu s 19 m vysokou plovoucí lucernou, s fantastickými oltáři, s jízdami kočáry taženými koňmi, s možností výjezdu zubačkou na vyhlídku a s trhem přímo u jezera.  A konečné adventní trhy v St. Gilgenu ve znamení obřích svící, které vás přivedou od přístavu až k trhu, možnost výjezdu lanovkou k betlému či klasickou plavba výletní lodí, kterou by neměl nikdo vynechat… Návrat do Prahy je plánován kolem 22. – 23. hodiny (ostatní nástupní místa s časovým posunem jako při odjezdu).

Termín Cena dospělý Děti do 15 let  
08.12. - 09.12.2018 3250 2600

Dětské ceny platí při ubytování v pokoji rodičů (2 dospělé osoby) 20% - každé dítě do 15 let.

Cena zahrnuje: dopravu, 1 x nocleh v hotelu 3* s bufetovou snídaní, průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Doplatky: pokoj 1/1: 500 Kč, večeře v hotelu: 480 Kč, Komplexní pojištění Allianz: 15-70 let – 182 Kč, děti do 15 let – 91 Kč, osoby nad 70 let – 364 Kč.

 

 Helena Svobodová, cestovní M + D agentura                                                                                  

Adventní Rakousko s CK KELLNER                                                                               ... aneb pro razítko k Ježíškovi

  

08.12.2018  cena: 750 Kč

Cena zahrnuje:                                                                                                                                                                    dopravu autobusem s klimatizací, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje:                                                                                                                                                              pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč – tarif L5 (na osobu a den) 15 Kč, pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč a storna – tarif K5S (na osobu a den) 27 Kč.

Pojeďte se s námi podívat, jak se slaví Vánoce v Rakousku. Na začátku adventu vás zavedeme do míst, kde si autenticky připomenete narození Ježíška i středoevropské tradice, které se k této události vážou. Ať už jde o vystavování betlémků, dopisy Ježíškovi nebo třeba notování snad nejslavnější vánoční melodie. Vánoční atmosféru zažijete i na adventních trzích v metropoli spolkové země Horní Rakousko v Linci. Návštěva hornorakouské metropole Lince - historické centrum s vánočními trhy na barokním náměstí Hauptplatz, výstava betlémů v lineckém zámku, možnost projížďky vláčkem Linz City Express (cca 6 eur dospělý, děti 2-14 let cca 3 eur). Přejezd do starobylého města Steyer, jednoho z nejkrásnějších historických měst Rakouska se zámkem a zachovalými hradbami - město Vánoc, betlémky a 1. rakouské vánoční muzeum, vánoční trhy na náměstí a v zámeckém parku. Návštěva nedalekého Christkindlu, barokního poutního kostela, odkud zasílají děti i dospělí z celého světa vánoční poštu – pohledy s razítkem a známkou od Ježíška. Uvidíte i pohyblivé jesličky.

Doprava                                                                                                                                                                                Doprava autobusem s klimatizací. Zakoupením místenky si rezervujete místo v autobuse dle svého přání (výběr strany autobusu, řada nebo přibližná místa, nikdy ne čísla sedaček, jelikož každý autobus je jinak číslovaný). Upozorňujeme, že se může přání lišit např. o řadu, z důvodu velikého počtu klientů a autobusů.

 Helena Svobodová, cestovní M + D agentura                                                                                  

Adventní Salcburk a Oberndorf s CK KELLNER

 

08.12.2018  cena 790 Kč

Návštěva Solnohradska, Oberndorf – vánoční atmosféra městečka s kaplí StilleNacht (Tichá noc). Návštěva Salcburku – prohlídka Mozartova města s krásnými adventními trhy a tradičními řemesly. Po stopách slavné vánoční písně Tichá noc – v uličce Steingasse je rodný dům Josefa Mohra, autora textu. Procházky vyzdobenými uličkami s řadou historických památek – Mozartův rodný dům, kostely, kláštery, arcibiskupská rezidence, možnost návštěvy pevnosti Hohensalzburg. Návrat do České republiky ve večerních hodinách. 

Cena zahrnuje: dopravu autobusem s klimatizací, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku. 

Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč – tarif L5 (na osobu a den) 15 Kč, pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč a storna – tarif K5S (na osobu a den) 27 Kč. 

 Helena Svobodová, cestovní M + D agentura                                                                                  

Tichá noc 2018 s CK PERMON 

200 let vánoční písně Tichá noc

     

Letošní advent je ve znamení dvousetletého výročí premiéry nejslavnější vánoční písně všech dob Tiché noci. Tichá noc zazněla poprvé na půlnoční mši štědrovečerní noci v roce 1818 v kostele svatého Mikuláše v rakouském Oberndorfu. V kostele v meandru řeky Salzach na rakousko-bavorském pomezí ji za doprovodu kytary předvedli její autoři – autor v té době již 2 roky starého textu Josef Mohr spolu s autorem hudby Franzem Xaverem Gruberem. Píseň je dodnes přeložena do více jak 300 jazyků a nářečí, nazpívali ji stovky zpěváků všech žánrů, zazněla v desítkách filmů a seriálů. Přijměte naši pozvánku na adventní putování po stopách této brilantní vánoční písně i po stopách jejich autorů. „Kultovní“ místo písně – kapli v Oberndorfu, která stojí na místě původního kostela, letos zařazujeme do více zájezdů. Tichá noc se stala i součástí Světového nehmotného kulturního dědictví UNESCO a je bezpochyby nejhranější písní světa.

Adventní zájezd po stopách nejslavnější vánoční písně světa u příležitosti jejího 200. letého výročí s návštěvou dvou velkolepých adventních trhů  u paty dvou velkolepých barokních dómů v Pasově a Salcburku. Navštivte kultovní místa nejslavnější vánoční koledy  jen jeden týden před okamžikem, kdy bude přesně 200 let od její premiéry.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd z Prahy v 6.00 hodin (odjezdová místa i před Prahou, z Prahy s nástupy  po trase E). Kolem 11. hodiny vás čeká krátká prohlídka Pasova a jeho adventní trhy před dómem s cca 70 stánky. V dómu můžete navštívit i skvělý koncert, při kterém uslyšíte hrát největší varhany na světě. Mimořádný zážitek. Ried – v místním muzeu (2,20 EUR) se podíváte na originální betlém, před kterým Tichá noc poprvé za doprovodu kytary i autorů F.X.Grubera a Josefa Mohra zazněla na půlnoční mši  Štědrého dne roku 1818. Návštěva adventního trhu vysoko nad Gruberovým rodným domem – v nejdelším hradu na světě, který   je dlouhý více jak 1 kilometr, v Burghausenu. Nocleh v hotelu v oblasti.

2. den:  Po bufetové snídani prohlídka rodného domu autora hudby Tiché noci F.X.Grubera v  Hochburg-Ach  s muzeem Tiché noci (2 EUR). Hallein – muzeum Tiché noci (5 EUR) s originálem partitury písně či s kytarou, na kterou se poprvé Tichá noc hrála. Před muzeem je hrob F.X.Grubera, ve vedlejším farním kostelu jsou varhany, na které hrával. Adventní trhy v Salcburku, kde se můžete i podívat k rodnému domu Josefa Mohra.   Na konec adventního putování za Tichou nocí vás čekají dvě malé zastávky  –  v Arnsdorfu, kde v domě, ve kterém je nejstarší rakouská škola (historickou třídu uvidíte), která tu byla i v roce 1818, kdy pravděpodobně právě zde narychlo Gruber napsal hudbu pro půlnoční uvedení Tiché noci. Malé muzeum s Gruberovým pokojem s původním nábytkem. Tečkou nemůže být nic jiného než  kaple Tichá noc v nedalekém Oberndorfu, kde Tichá noc poprvé zazněla… Návrat do Prahy plánován kolem 22. – 23. hodiny (ostatní nástupní místa s časovým posunem jako při odjezdu).

Termín Cena dospělý Děti do 15 let  
15.12. - 16.12.2018 3200 2560

Dětské ceny platí při ubytování v pokoji rodičů (2 dospělé osoby) 20% - každé dítě do 15 let.

Cena zahrnuje: dopravu, 1 x nocleh v hotelu 3* s bufetovou snídaní, průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Doplatky: jednolůžkový pokoj: 400 Kč, večeře v hotelu: 480 Kč, Komplexní pojištění Allianz: 15-70 let – 182 Kč, děti do 15 let – 91 Kč, osoby nad 70 let – 364 Kč

Za případné chyby či omyly vzniklé při přepisu údajů na těchto stránkách neodpovídáme. Rozhodující jsou údaje v katalozích či nabídkových letácích.

© Hynek Hladík 2007 - 2018

TOPlist
aktualizováno: 14.11.2018 05:17:37